Pokud si někdy člověk potřebuje půjčit peníze, nic mu v tom teoreticky nebrání. Stačí zamířit do nějakého toho finančního ústavu, kterých u nás máme poměrně hodně, požádat o půjčku a pak… Pak se třeba odejde s nepořízenou, tedy bez oněch potřebných peněz. A to ne proto, že by takoví poskytovatelé půjček nemohli vyhovět, protože by zrovna měli i sami málo, ale proto, že v nich nevzbudí takový žadatel dostatečnou důvěru.
Není v tom vůbec nic osobního. Ten, kdo je ve finanční tísni, zkrátka nejednou nemůže doložit, že má hodně vysoké příjmy, někdo takový může mít problémy třeba i kvůli záznamům v registrech dlužníků nebo exekucím, a pokud se u někoho takovéto těžkosti vyskytují, je to prostě někde v bance zpravidla beznadějné. Protože bankám jde právě o to, aby pobírali jejich žadatelé o půjčku tolik peněz, aby jimi zaručeně dokázali pokrýt splátky, a vyžadují se tu i čisté registry dlužníků, nenaznačující, že by se takový dlužník mohl rozhodnout nesplácet.
A když se někdo nemůže chlubit ani svými příjmy, ani registry dlužníků, ani ničím jiným? Pak se nedá nic dělat, v bance má smůlu. Ta mu bude ochotná půjčit teprve tehdy, až na tom dotyčný zase bude líp. Čehož se ale bez půjčky nedá nejednou dosáhnout.
A tak se musí zkusit štěstí někde jinde. A spásou může být v takové situaci často jedině nebankovní hypotéka Nebankovní hypotéka. A to samozřejmě proto, že i u ní se sice vyžaduje záruka splácení peněz, ale děje se tak jinak než u bankovních půjček, a to dává šanci uspět i komplikovanějším žadatelům.
U nebankovní hypotéky nepotřebuje člověk ani horentní příjmy, ani dokonalé registry dlužníků. Tady to nahrazuje zástava nemovitosti, která slouží jako záruka vrácení finančních prostředků, které se takovému člověku poskytnou. A vzhledem k tomu, kolik našich lidí nějaký ten nemovitý majetek vlastní, je to tedy velice často ta nejlepší možnost, jak rychle přijít k penězům.