Zdědili jste nebo získali prodejem nemovitost v oblasti kladenského či berounského okresu, například v Křivoklátských lesích nebo v Českém krasu? Tato místa patří k nejkrásnějším v celé Evropě a kdo to tu dobře zná, zřejmě nám dá za pravdu, jaké jsou tu nádherné vyhlídky na řeku Berounku, například od zříceniny hradu Krašov nebo od Havlovy skály nad Liblínem. Bydlení tu však má jedno významné úskalí, a sice vzhledem k vápencovému podloží se tu objevuje v pitné vodě mnoho vápenitých iontů. Jinými slovy, je zde tvrdá až velmi tvrdá voda a ta může značným způsobem znepříjemnit život.
Co dokáže tvrdá voda, o tom již běžela reklamní tažení v devadesátých letech, která vám možná vyvolávala úsměv na rtu, ale pokud se vám přihodilo to, co nám ve Velkých Přílepech nedaleko Prahy, to už úsměvné nebylo. Jednoho dnes přestal fungovat elektrický bojler a po jeho demontáži z jeho útrob vypadlo zhruba deset kilogramů vodního kamene. Vzápětí „klekl“ i druhý bojler a příčina závady podobná, opět vodní kámen. Vodní kámen dokáže poškodit i pračku, myčku nádobí, rychlovarnou konvici a další spotřebiče, a tak se tu vyplatí mít nainstalovaný katexový změkčovač vody.
Docílíte jím změkčení vody na požadovanou úroveň, změkčovače redukují množství rozpuštěných minerálů ve vodě, zejména vápník a hořčík, a měkká voda je pak ideální pro provoz spotřebičů i pro používání toalety. Předesíláme však, že velmi měkká voda ale není příliš vhodná pro pití a přípravu pokrmů. Změkčovače vody potřebují ke své činnosti tabletovou regenerační sůl, ta se využívá pro regeneraci vnitřní náplně, aby mohlo zařízení bezchybně pracovat řadu let a spolehlivě změkčovat tvrdou vodu pro vaši kuchyni, koupelnu či prádelnu, anebo pro váš vnitřní či zahradní bazén. Katexové změkčovače jsou elektrická zařízení, připojují se do rozvodné soustavy a vztahuje se na ně také revize, v domácnostech sice nepovinná, ale doporučovaná.